Haberler

10 KASIM ATATÜRK 'Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI

10 Kasım Atatürk'ü Anma  Günü ve Atatürk Haftası kapsamında  Atatürk'ün manevi huzurunda Siren sesi ile saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını Okuduk.Öğrencilerin yapmış olduğu Atatürk temalı gösteriler ile tören devam ederken aile katılımları ile yapmış oldukları sanatsal çalışmaların sergisi yapıldı.

Devamı

CUMHURİYETİMİZİN 100.YIL COŞKUSU

Cumhuriyetimizin 100. Yılı okulumuzda veli ve öğrencilerimizin katılımıyla coşku ile kutlandı.

Devamı

AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ KA210 SCH CAREFUL KİDS PROJEMİZ

Nesrin Boysan Anaokulu, Avrupa Birliği Erasmus+ KA210 SCH "Careful Kids" projesi kapsamında  Hirvatistan,Yunanistan ve Bursadan gelen öğretmenlere 5 günlük "Zeka Oyunları" eğitimi verdi.Hareketliliğe katılan öğretmenler Türklerin Geleneksel Zeka Oyunu "Mangala" ile okul öncesi eğitimde dikkat ve motivasyonu nasıl sağlayacaklarını öğrendiler.Çeşitli eğitsel aktivitelerin yanı sıra kültürel aktiviteler de düzenlendi.Proje koordinatörü Okul Müdürü Canan Urat farklı ülkelerden gelen misafirlere 5 gün boyunca ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Devamı

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Uyum haftası ile başlayan 2023-2024 Eğitim öğretim yılında Okul Psikolojik Danışman Rehber Öğretmenimiz tarafından Okula Uyum süreci ile ilgili seminer,Okul Müdürü tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı, Okula yeni başlayan miniklerin heycanları gözlerinden okunuyordu.Öğretmenlerimiz öğrencilerine okulun bölümlerini tanıtarak,tanışma ve çeşitli aktiviteler yaparak okula ve çevreye uyum süreci tamamlanmış oldu.

Devamı

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Devamı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI 

Devamı

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KAYITLARI

DUYURU !   2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KAYITLARI

Devamı

3D VR GÖZLÜKLE KAPADOKYA TURU ETKİNLİĞİ

3D VR Gözlükle Kapadokyo Turu Etkinkliği düzenlendi,etkinliğe katılan öğrenciler sanal tur heyecanını yaşayarak 3D VR Gözlük uygulamasını tecrübe ettiler.

Devamı

ANNELER GÜNÜ

Anneler günü kapsamında sosyal duygusal hassasiyetlere dikkat edilerek bazı öğretmenlerimiz tarafından sınıf bazlı kutlamalar ,bazı öğretmenlerimiz tarafından ise küçük hediyeleşmeler tebrikleşmeler yapıldı.

Devamı

TRAFİK HAFTASI

Trafik haftası kapsamında  öğreencilerin yaş ve gelişim düzeylerine uygun olarak  sınıf içi etkinlikler,açık hava etkinlikleri,aile katılımı etkinlikleri ve konuk davet etme etkinlikleri düzenlendi. Öğrencilerimizin uygulamalı etkinlikler ile Trafik Kuralları konusunda bilinçlenmesi sağlanarak  bu konuda farkındalık oluşturuldu. 

Devamı

ÇOCUK ŞENLİĞİ

24-28 Nisan Haftasında Çocuk Şenliği Etkinlikleri düzenledik.Birbirinden eğlenceli etkinlikler ile öğrencilerimiz doyasıya eğlendiler.

Devamı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını okulumuzda düzenlediğimiz tören ile kutladık. Hafta boyunca öğrencilerimiz için birbirinden eğlenceli aktiviteler ile Çocuk bayramını doyasıya yaşamaları sağlanacak.

Devamı

BAYRAMLAŞMA

Öğrencilerimiz Öğretmenleri ile bayramlaştılar.Öğrencilerine çeşitli bayram hediyeler hazırlayan öğretmenler öğrencilerine hediyelerini takdim ettiler ,bayram hediyelerini alan öğrencilerin neşeli görüntüleri ve mutlulukları gözlerinden okunuyordu,Sınıf bayramlaşmalarının ardından müdür öğretmenleriyle bayramlaşan öğrencilere okul müdürleri lokum ve kolonya ikram ederek bayramlaşma hakkında sohbet ettiler.

Devamı

MANİ ŞENLİĞİ

Ramazan geldi hoş geldi...Öğrencilerimiz Mani şenliği kapsamında öğrendikleri birbirinden eğlenceli manilerini okuyarak,Ramazan hatırası fotoğrafı çekindiler.Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı

DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

2 Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. 2 Nisan’da başlayan “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde dünyada otizmle ilgili araştırmaların teşvik edilmesi, bu konudaki farkındalığın artırılması ile erken teşhis ve tedavinin yaygınlaştırılması hedeflenmiştir. Bu kapsamda öğrencilerimizle bilinçlendirme ve farkındalık çalıştırmaları yaptırıldı.

Devamı