Haberler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Devamı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'mızı 104. Yılında çoşku ile kutladık. 

Devamı

eTwinning Projemiz

OKULÖNCESİ ÇOCUKLARINDA BESLENME OKUR YAZARLIĞI

Devamı

DOĞANIN DİLİ, EĞİTİMİN SESİ - LANGUAGE OF NATURE, VOICE OF EDUCATION eTwinning PROJEMİZ

DOĞANIN DİLİ, EĞİTİMİN SESİ - LANGUAGE OF NATURE, VOICE OF EDUCATION eTwinning Projemiz Başlıyor Sevgi Kelebekleri Sınıfı öğlen grubu öğretmeni Nilgül Tüzün tarafından DOĞANIN DİLİ, EĞİTİMİN SESİ - LANGUAGE OF NATURE, VOICE OF EDUCATION eTwinning Projesi başlıyor. Türkiyenin kurucu olarak yürüttüğü proje 10 Türk ve 7 yabancı üyeden oluşmakta Bulgaristan, Romanya, Litvanya ortak katılımı ile yürütülen 2024 ocak ayında başlayan proje 2024 mayıs ayında bitirilecektir.   Projenin amacı okul öncesi dönemdeki çocukların doğayla olan bağlarını güçlendirmeyi ve doğa ile bütünleşik bir eğitim deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Proje kapsamında, çocuklarda çevreye duyarlılık ve bilinçli davranışların gelişmesine de katkı sağlamayı, doğanın sunduğu kaynakları koruma, sürdürülebilirlik ve doğal çevreyle uyumlu yaşaması amaçlanmaktadır

Devamı

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ ARALIK AYI BÜLTENİ

Dilimizin zenginlikleri projemizin Aralık ayı çalışmaları Aralık bülteninde sunulmuş olup Etkileşimli kitap okuma bilgilendirmesi öğretmen ve velilerimize yapılmıştır.

Devamı

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ

  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin tarafından başlatılan; Dilimizin Zenginlikleri Projesi okulumuzda uygulanmaya başlandı.     “Bir dildeki sözlerin bütünü; söz hazinesi, söz dağarcığı, sözcük hazinesi, kelime hazinesi, kelime kadrosu, vokabüler” olarak tanımlanan söz varlığı, bireyler arası iletişim için çok önemlidir. Söz varlığı, aynı zamanda bireyin öğrenme yaşantısı boyunca depoladığı birikimi ifade etmektedir. Söz varlığının önemi sadece bununla sınırlı kalmayıp bireyin anlama ve anlatma becerisini de etkilemektedir. Sözcük ile kavram arasında yakın bir ilişki mevcuttur. Sözcük söylendiğinde onu karşılayan kavram akla gelir. Bunun gerçekleşebilmesi için de bireyin o sözcüğün anlamına hâkim olması ve sözcükle ilgili kavramı gözünün önüne getirebilmesi, zihninde canlandırabilmesi gerekir. Sözcük ve kavram zenginliği aynı zamanda düşünce zenginliğine işaret eder. İnsanın sözcük ve kavram yönünden zengin bir birikime sahip olması, düşüncede de zengin olmasını sağlar. Öğrencilerimiz için söz varlığını en verimli şekilde artırmayı ve kullanmayı sağlayacak ortam ise okullardır. Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir.  

Devamı

10 KASIM ATATÜRK 'Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI

10 Kasım Atatürk'ü Anma  Günü ve Atatürk Haftası kapsamında  Atatürk'ün manevi huzurunda Siren sesi ile saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını Okuduk.Öğrencilerin yapmış olduğu Atatürk temalı gösteriler ile tören devam ederken aile katılımları ile yapmış oldukları sanatsal çalışmaların sergisi yapıldı.

Devamı

AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ KA210 SCH CAREFUL KİDS PROJEMİZ

Nesrin Boysan Anaokulu, Avrupa Birliği Erasmus+ KA210 SCH "Careful Kids" projesi kapsamında  Hirvatistan,Yunanistan ve Bursadan gelen öğretmenlere 5 günlük "Zeka Oyunları" eğitimi verdi.Hareketliliğe katılan öğretmenler Türklerin Geleneksel Zeka Oyunu "Mangala" ile okul öncesi eğitimde dikkat ve motivasyonu nasıl sağlayacaklarını öğrendiler.Çeşitli eğitsel aktivitelerin yanı sıra kültürel aktiviteler de düzenlendi.Proje koordinatörü Okul Müdürü Canan Urat farklı ülkelerden gelen misafirlere 5 gün boyunca ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Devamı

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Uyum haftası ile başlayan 2023-2024 Eğitim öğretim yılında Okul Psikolojik Danışman Rehber Öğretmenimiz tarafından Okula Uyum süreci ile ilgili seminer,Okul Müdürü tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı, Okula yeni başlayan miniklerin heycanları gözlerinden okunuyordu.Öğretmenlerimiz öğrencilerine okulun bölümlerini tanıtarak,tanışma ve çeşitli aktiviteler yaparak okula ve çevreye uyum süreci tamamlanmış oldu.

Devamı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI 

Devamı

CAREFUL KİDS ERASMUS+ KA210 PROJEMİZİN YUNANİSTAN HAREKETLİLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrupa Birliği Projeleri Erasmus+ Programı Okullar arası Değişim Ortaklıkları (KA 210) faaliyeti kapsamında Hırvatistan Ulusal ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ KA210 projesi Careful Kids 'in Mındfulness konulu birinci hareketliliği Yunanistan Varkiza şehrinde gerçekleştirildi. Hareketliliğe okulumuz öğretmenlerinin yanı sıra Hırvatistan,Yunanistan,Türkiye(Bursa) dan  Okul öncesi Öğretmenleri katıldı. 5 gün süren aktivitede Okul öncesi eğitimde dikkat ve motivasyonun Mındfulness aracılığı ile geliştirilmesi konusunda öğretmenler mesleki becerilerini artırdı bunun yanı sıra kültürel aktiviteler ile farklı kültürlerin tanıtılması ve kaynaşması sağlandı. Eylül 2023 de sona erecek olan proje ile öğretmenler dikkat ve motivasyonu yüksek öğrenciler yetiştirme konusunda profesyonelleşerek  tüm ortakların katılımı ile " Okul Öncesi Eğitimde Dikkat alanında etkin öğrenme(Mındfullnes,Oryantring,Ritim,Zeka Oyunları) el kitabı" oluşturularak alana katkı sunacaktır.    

Devamı

KUKLA GÖSTERİSİ

Öğrencilerin toplumda nasıl davranmaları gerektiğini öğrenmeleri,sosyal davranış becerilerini geliştirmeleri,farklı meslek gruplarını tanımaları amacıyla okulumuz çok amaçlı salonunda kukla gösterisi gerçekleştirildi,Öğrencilerimiz hem eğlendi hem öğrenci.

Devamı

HAYIRSEVERİMİZ MERHUM NESRİN BOYSAN 'IN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Hayırseverimiz Merhum Nesrin Boysan 'ın Ölüm Yıldönümü olması nedeniyle öğrencilerimize kendisi anlatılarak akabinde lokma tatlısı dağıtıldı.Mekanı cennet olsun .

Devamı

SANAT YOKSA İNOVASYON DA YOK ERASMIUS KA229 PROJEMİZİN MİSAFİRLERİ KAYSERİ'DE

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Avrupa Birliği Erasmus+ KA229 SCH Sanat Yoksa İnovasyon da Yok Projemizin 6.Hraketliliğini 14-18 Kasım tarihleri arasında Okulumuz ve Kayseri ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Projemizin son hareketliliği kapsamında birçok eğitici ve kültürel aktivite gerçekleştirildi. Hareketliliğimizin konusu olan biyomimikri hareketlilik öncesi Öğrencilerle çalışıldı. Öğrencilerimize öncelikle Biyotaklit hikayeleri okundu .Ardından öğrencilerimiz Yalı çapkınından hızli trene,Yunustan palete,Dikenli ottan cırt cirta,Örümcek ağından halata,Kar tavşanından kar ayakkabısına,Notilustan denizaltına,Sinek ağzından fermuara,Ayçiçeğinden Güneş paneline,Conkorde ve yunus çalismaları yaparak Analitik düşünme,Problem çözme becerileri elde ettiler , öğretmenlerimizde Biyotaklit etkinlikler alanında inovatif düşünme becerilerini biyomimikri ve sanat etkinlikleri araciliğiyla geliştirdiler.   Yapılan etkinlikler ile oluşturulan sergi katilimcilara tanıtılarak aktivite başladı. Süspansiyon ,su kabakları etkinliği ile,ağ oluşturma, dokumacı karıncalar etkinliği ile anlatılmaya çalışılırken okulumuz öğretmenleri tarafından katılımcılara birçok workshop ve Türk Eğitim sistemine özgü etkiblik uygulamaları yaptırıldı. Ülkeler Biyomimikri ve Sanat konulu Uygulamarının sunumunu sırası ile gerçekleştirdi.   Hareketliliğimizde ,Okulumuzda uygulatılan biyomimikri workshoplarinin yanı sıra Kayseri Bilim Merkezi ziyareti, Bilim merkezinde workshop uygulaması yaptırıldı. Erciyes koleji tasarım beceri atölyeleri ziyareti yapılarak ekoloji atölyesi,seramik atölyesi,Mutfak Atölyesi,Robotik atölyelerinde yapılan uygulamalar incelendi.   Yaşanılan coğrafya tanıtımı için Turist otobüsü ile ilçe tanıtılarak sanat galerisi ziyaret edildi..  Kayseri şehir müzesi ziyareti edildi ,kültürel etkinlikler  gibi birçok aktivite ve etkinlik gerçekleştirildi. Koordinatör ülke tarafından fikri çıktı hazırlıkları hakkında sunum yapılarak oluşturulacak ebook formatı hakkında bilgi verilerek kararlar alındı.   İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin katılımı ile Sertifika töreni düzenlenerek Hareketlilik değerlendirmesi için her ülke koordinatörüne söz hakkı verildi.Katılımcılara sertifikaları takdim edilerek hareketlilik sona erdi.   Hareketliliğimiz pedogojik bilgi paylaşımları ,mesleki becerilerin gelişimi ve kültürler arası kaynaşma açısından çok verimli geçti.  

Devamı